Operacja torbieli nasiennej najądrza

Wskazaniem do zabiegu jest torbiel nasienna najądrza jednostronna.

Przez nieduże nacięcie w okolicy najądrza dociera się do torbieli i delikatnie preparując tkankę dokonuje się usunięcia torbieli w całości.

• czas trwania zabiegu: 1 godzina

• Po zabiegu może być konieczne pozostawienie drenu w okolicy operowanej.
  • Do szycia stosuje się szwy wchłaniane.
  • Po operacji stosuje się leki przeciwbólowe, wysokie ułożenie moszny i zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez około 4-5 tyg.